Úterý 24. prosince, Štědrý den

Každý přinese, co může dát, podle požehnání Hospodina, tvého Boha, které ti udělil.
Dt 16,17


Otevřeli své poklady a obětovali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.
Mt 2,11 (B21)


Dnes jsme se přiblížili k vrcholu našeho adventního očekávání. Před námi jsou vánoční svátky, při nichž si budeme připomínat narození Pána Ježíše Krista, pravého Boha a pravého člověka v jednom těle. V Kristu nám lidem dal Bůh ten největší dar, jaký kdy mohl být dán. V Kristu totiž daroval Bůh člověku sám sebe. Jak bychom mohli, tváří v tvář tak vzácnému daru, zůstat neteční? Jak bychom mohli zůstat skoupí k Bohu i lidem tváří v tvář tak velké Boží štědrosti? Boží dary člověk přece nemůže mít jen pro sebe; buď je má i pro své bližní, anebo o ně přijde.
Prosíme tě, Bože, který jsi nám skrze Krista prokázal tak nesmírnou lásku, uč také nás lásce k tobě i k druhým lidem. Prosíme tě, Bože, který jsi nám z lásky dal v Kristu tak nesmírný dar, uč i nás dávat z lásky dobré dary.

L 2,1–20 * Iz 9,1–6 * L 1,67–80

Čtení na 24. prosince v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.