Pondělí 8. prosince

Navrať se tedy ke svému Bohu, dbej na milosrdenství a právo, s nadějí vytrvale čekej na svého Boha.
Oz 12,7


Kristus Ježíš přišel na svět, aby zachránil hříšníky. Já k nim patřím na prvním místě, avšak došel jsem slitování, aby Ježíš Kristus právě na mně ukázal všechnu svou shovívavost jako příklad pro ty, kteří v něho uvěří, a tak dosáhnou věčného života.
1Tm 1,15–16


Prorok Ozeáš se oženil s chrámovou prostitutkou, jejímž hříchem nebyla jen prostituce, ale i to, že tím sloužila kultu nepravých bohů. Ozeáš se tak stal obrazem Hospodina, který se oženil s nevěrnou ženou – Izraelem, a má ji proto zapudit, ale protože ji stále miluje, vyzývá ji k pokání a návratu. Pokud se nevrátí, stihne ji spravedlivý trest. I náš národ stále více rozvolňuje věky osvědčené mravy a ve velkém se vydává uctívat své modly: Náhodu („vesmír a život jsou věcí náhody“), Hmotu („existuje jen viděná hmota“) a Zlaté tele („hlavní je, co z toho budu mít a zda je to příjemné “).
Hospodine, pomoz nám rozpoznat marnost života, který se neřídí tebou a tvým slovem. Pomoz mi, ať se nepřizpůsobuji mravům světa, ale ať se držím cesty tvé. Veď nás cestou tvého Syna.

Iz 25,1–5 * Za 5,1–11

Čtení na 8. prosince v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.