Středa 11. září

Nepřevrátíš právo, nebudeš nikomu stranit, nepřijmeš úplatek. Úplatek oslepuje oči moudrých a překrucuje slova spravedlivých.
Dt 16,19


Ať se odvrátí od nespravedlnosti každý, kdo vyznává jméno Páně.
2Tm 2,19


Jak bych si to přál! Být spravedlivý, nikomu nestranit, nenechat se uplatit, ovlivnit. Když ono je to tak těžké! Co když na mě někdo udělá smutné oči? Co když znám jeho maminku? Co když je to kamarád ze školy? Plačící dítě? Bratr v Kristu? Ne že jeho bych se snad zastat neměl, ale budu mu měřit stejným metrem jako člověku, kterého vůbec neznám, který vypadá podezřele a s jehož názory zásadně nesouhlasím? Ještě že nejsem předsedou soudu! Ale i tak: zastat se přítele i nepřítele, bratra i cizince, to nám zůstává jako úkol. Alespoň že se mohu spolehnout na slovo toho, kdo promlouvá. I tam, kde mně se nedaří být spravedlivý, kde mám zábrany, kde podlehnu, on spravedlivý zůstává. A tak mohu věřit, že se zastane i mne, určitě to budu potřebovat.
Pane Bože, prosím tě, vyučuj mě cestám svým.

Sk 9,31-35 * Mt 14,1-12

Čtení na 11. září v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.