Neděle 7. dubna, první po Velikonocích (Quasimodogeniti)

Zasnoubím si tě věrností a poznáš Hospodina.
Oz 2,22


Proto opustí muž otce i matku a připojí se k své manželce, a budou ti dva jedno tělo. Je to velké tajemství, které vztahuji na Krista a na církev.
Ef 5,31-32


Věrnost je v dnešní době slovo poněkud nemoderní - podle statistik se nevěry dopouští čtyřicet šest procent žen a dvaašedesát procent mužů (a to je zřejmě jen vrcholek ledovce, protože ne každý nevěru přizná a ne každý myšlenku na nevěru realizuje) a téměř polovina manželství se rozpadá. Řada lidí řeší tuto situaci tím, že raději do manželství ani nevstupuje - ale takové vztahy se rozpadají ještě snáze. Je možná snazší se rozhlédnout kolem, jestli nenajdu partnera, který by více vyhovoval mým přáním, než řešit zklamání jinak. Nestává se nám někdy dokonce, že jsme zklamáni i Bohem, když nejedná podle našich představ a přání? A nemáme někdy i ve vztahu k němu "zaječí úmysly"? A přece všichni toužíme po tom, abychom nebyli opuštěni. Díky Bohu, že on není jako my: "Jsme-li nevěrní, on zůstává věrný, neboť nemůže zapřít sám sebe" (2Tm 2,13).
Pane Bože, děkuji ti za tvoje ujištění, že ty nás nikdy neopustíš. Amen.

J 20,19-29 * 1Pt 1,3-9 * Mk 16,9-14(15-20) * Ž 116

Čtení na 7. dubna v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.