Sobota 23. února

Půjdeš-li přes vody, já budu s tebou, půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud, půjdeš-li ohněm, nespálíš se, plamen tě nepopálí.
Iz 43,2


Je-li Bůh s námi, kdo proti nám?
Ř 8,31b


Sledujeme dnes jeden z nejbarvitějších obrazů Boží péče. Bůh je ten, který se stará a bojuje za svůj lid. Osobní zkušenost s Božím vedením má neocenitelnou hodnotu. Je úžasné, když při těchto slovech můžeme vděčně vzpomenout na chvíle, kdy jsme šli přes proud prudce tekoucích řek, kdy jsme šli ohněm zkoušek, ale proud nás nestrhl a oheň nespálil. Nebylo to proto, že jsme trénováni na sjíždění dravých řek a obaleni azbestem proti plamenům. Bylo to proto, že sám Bůh se rozhodl zasáhnout a poskytnout svou ochranu. Kolik lidí před námi čelilo dravým proudům a žhavým plamenům, ve kterých by člověk nedokázal obstát? Tajemství často skryté pomoci je vyjádřeno otázkou: "Je-li Bůh s námi, kdo proti nám?" Boží přítomnost mění situaci a jeho podaná ruka vysvobozuje.
Pane, díky za tvou pomoc v náporech doby a v plamenech zničujících útoků zla a hříchu. Amen.

Zj 20,1-6 * L 11,5-13

Čtení na 23. února v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.