Sobota 21. září

Jak jsou mi drahé, Bože, tvé myšlenky, je jich tak mnoho, že nejdou vypočíst!
Ž 139,17 [B21]


Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.
1K 13,12


Křesťanská víra vyniká tím, že nám nikdy nenamlouvá, co bychom tak rádi slyšeli. Třeba to, že už všechno víme a všemu rozumíme. Nevíme a nerozumíme. Naše moudrost a myšlenky jsou tak omezené! Kde je tedy naše dospělost, náš vzestup? O co opíráme svou pýchu a přesvědčení, že můžeme poučovat, co je správné? Víra nám pýchu a povznesenost bere a to je dobře. Před Bohem jsme my všichni v myšlení a znalostech jen nerozumné děti. To však není ostuda a prohra. Je to naopak trvalá Boží výzva, abychom se celý život učili opravovat své názory, uznávat své chyby, otevírat se novým věcem, a ne sveřepě obhajovat, co jsme jednou prohlásili za správné. Každé životní období našeho života je v něčem omezené a nedokonalé, ale současně i krásné a nadějné. Dětství i dospělost. Mládí i stáří. Právě proto se všichni navzájem potřebujeme a nejvíc potřebujeme Nejvyššího. Můžeme si toho navzájem tolik dát. Lásku, úctu, zkušenosti, bezpečí, nové nápady, radost i naději.
Děkujeme ti, náš Stvořiteli, za vše, čemu jsi vdechl život, děkujeme ti, že život chráníš a žehnáš mu. Ty znáš všechna tajemství, věříme, že běh všech věcí je ve tvých rukou. Amen.

Mk 9,1-10 * Žd 4,1-13

Čtení na 21. září v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.