Čtvrtek 24. září

Od nejmenšího až po největšího všichni propadli chamtivosti, od proroka až po kněze všichni klamou. Těžkou ránu mého lidu léčí lehkovážnými slovy: „Pokoj, pokoj!“ Ale žádný pokoj není.
Jr 6,13–14


Každý strom se pozná po svém ovoci. Vždyť z trní nesklízejí fíky a z hloží hrozny. Dobrý člověk z dobrého pokladu svého srdce vydává dobré.
L 6,44–45


Není asi vždy snadné rozumět dění kolem nás. Možná máme pocit, že se v tom zmatku a rychlosti dnešní doby ztrácíme. A co ti, kdo suverénně proplouvají a na vše mají odpovědi, opravdu jsou na tom lépe? Skutečně vědí? I jako křesťané čas od času zjistíme, že jsme se nechali napálit lákavými sliby a nabídkami snadného života. Teprve když se nám něco sesype, pochopíme, že Bůh velmi dobře věděl, co nám ve svém slovu říká. To není přepych nebo ztráta času, na chvíli se zastavit a naslouchat Božímu hlasu v Písmu i na modlitbě. To je životní nutnost, která nám dá alespoň naději, že přes všelijaké kotrmelce bude náš život duchovně zrát a přineseme tak svůj dílek užitku pro Boží království.
Pane, děkuji, že pravý pokoj mohu nalézt jedině v tobě.

L 10,38–42 * 2K 9,1–9

Čtení na 24. září v předchozích letech

2011 2012 2013 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 - Dnes
Dennicteni.cz – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské
Jednotlivé texty jsou zamyšlením různých autorů z církví podílejících se na společném vydávání publikace Denní čtení.
Černotiskové vydání nebo e-knihu můžete zakoupit na www.usvit.cz.
Vydání ve zvětšeném písmu pro zrakově postižené připravuje Středisko pro zrakově postižené szp.diakonie.cz
Zveřejňování textů na webových stránkách je povoleno, prosíme v takovém případě pouze o informaci na info{ @ }dennicteni.cz. Děkujeme
Stručnou dokumentaci k REST API, naleznete zde.